Subiect "pensie anticipata partiala" Deschis de irina la data: 05/11/2014 2:34am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
pensie anticipata partiala
Scris de: irina la data: 05/11/2014 2:34am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:

Bună ziua,

In cazul pensionarii în categoria pensie anticipata partiala in 2014 - deci după legea din 2010 si modif. la aceasta pana la data pensionarii, inseamnă, la trecerea la pensie de varsta, în anul 2018 (de exemplu) :
- drepturile pensiei vor fi evaluate după legea din momentul pensionarii anticipate sau după legea care va fi in 2014?


Mulțumesc frumos!
Re: pensie anticipata partiala
Scris de: irina la data: 05/11/2014 2:42am
irina :
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:

Bună ziua,

In cazul pensionarii în categoria pensie anticipata partiala in 2014 - deci după legea din 2010 si modif. la aceasta pana la data pensionarii, inseamnă, la trecerea la pensie de varsta, în anul 2018 (de exemplu) :
- drepturile pensiei vor fi evaluate după legea din momentul pensionarii anticipate sau după legea care va fi in 2014?


Mulțumesc frumos!

REFORMULARE:

Bună ziua,

In cazul pensionarii în categoria pensie anticipata partiala in 2014 - deci după legea din 2010 si modif. la aceasta pana la data pensionarii, inseamnă, la trecerea la pensie de varsta, în anul 2018 (de exemplu) :
- drepturile pensiei de varsta vor fi evaluate după legea din momentul pensionarii anticipate sau după legea care va fi in 2018?

Mulțumesc frumos!
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1