Subiect "calcul pensie partiala anticipata" Deschis de BAROTE PARASCHIVA la data: 01/29/2015 9:08am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
calcul pensie partiala anticipata
Scris de: BAROTE PARASCHIVA la data: 01/29/2015 9:08am
Gen:F
Data nasterii:17.08.1958
Stagiul de cotizare:33 DE ANI SI 10 LUNI
Alte date:
Intrebare:PENTRU CALCULUL PENSIEI ,AM PERIOADE IN CARE AM LUCRAT LA MAI L;UTE SOCIETATI UNELE SUNT PE CARTEA DE MUNCA ALTELE NU DAR AM ADEVERINTA SI DIN CAUZA ASTA NU STIU CUM SA COMPLETEZ TABELUL PENTRU CALCULUI PENSIEI .aM UN TABEL CU STAGIUL DE COTIZARE PENTRU PERIOADA APRILIE 2001 PANA IN PREZENT UNDE ES VAD TOATE SUMELE IMPOZITATE DAR NU STIU DACA POT SA TREC IN TABEL SUMA CUMULATA INTR-O LUNA?? VREAU SA CALCIULEZ PENSIUA PENTRU CA AM PRIMIT DECIZIA SI VREAU SA VERIFIC DACA ESTE CORECT CACULUL FACUT DE CASA DE PENSII CONSTANTA
Re: calcul pensie partiala anticipata
Scris de: la pensie la data: 01/30/2015 7:24am
Nu este clar daca este vorba de transferul de la o societate la alta sau ati lucrat concomitent la alta intreprindere pe langa contractul de baza.
Daca ati lucrat la o singura intreprindere completati in mod normal fie de pe carnetul de munca fie de pe adeverinte.
Daca ati lucrat la doua sau mai multe societati concomitent completati normal datele de la contractul de baza iar sumele castigate pe contracte cu timp partial la alta societate decat cea la care aveti contractul cu norma intreaga, le introduceti in program, in coloana “Sporuri” “Suma fixa”.
In perioada dupa 01 aprilie 2001 in care aveti tabel eliberat de Casa de pensii introduceti in program, in coloana “Salarii tarifare” sumele cuprinse in coloana “Sume pentru care s-a platit CAS” din tabel.
Dupa ce terminate de introdus datele reveniti si vom face o verificare a datelor introduse si va vom indica unele corectii care se impun.
calcul pensie anticipata
Scris de: puscatu gheorghe la data: 03/12/2015 11:43am
la pensie :
Nu este clar daca este vorba de transferul de la o societate la alta sau ati lucrat concomitent la alta intreprindere pe langa contractul de baza.
Daca ati lucrat la o singura intreprindere completati in mod normal fie de pe carnetul de munca fie de pe adeverinte.
Daca ati lucrat la doua sau mai multe societati concomitent completati normal datele de la contractul de baza iar sumele castigate pe contracte cu timp partial la alta societate decat cea la care aveti contractul cu norma intreaga, le introduceti in program, in coloana “Sporuri” “Suma fixa”.
In perioada dupa 01 aprilie 2001 in care aveti tabel eliberat de Casa de pensii introduceti in program, in coloana “Salarii tarifare” sumele cuprinse in coloana “Sume pentru care s-a platit CAS” din tabel.
Dupa ce terminate de introdus datele reveniti si vom face o verificare a datelor introduse si va vom indica unele corectii care se impun.
Re: calcul pensie partiala anticipata
Scris de: la pensie la data: 03/13/2015 2:33am
Pentru Puscatu Gheorghe
Daca aveti o intrebare personala reveniti, dati datele necesare si formulati intrebarea.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1