Subiect "a fost declarat si Rm.Valcea oras poluat?" Deschis de Ciungan Livia la data: 05/24/2017 6:19am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
a fost declarat si Rm.Valcea oras poluat?
Scris de: Ciungan Livia la data: 05/24/2017 6:19am
Gen:F
Data nasterii:1962
Stagiul de cotizare:29ani+5 ani studii
Alte date:17ani domiciliu rm.valcea;14ani domiciliu tg.mures
Intrebare:
1-cand mapot pensiona la limita varsta?
2-cand mapot pensiona anticipat?
Re: a fost declarat si Rm.Valcea oras poluat?
Scris de: la pensie la data: 05/25/2017 8:29am
Regretam dar nu va putem raspunde la aceaste intrebari deoarece nu avem datele necesare analizei. Ne lipseste luna de nastere.
In privinta includerii orasului Ramnicu Valcea in orasele cu poluare remanenta va putem preciza ca aceasta prevedere este inclusa in o prevedere legislativa care a fost aprobata in parlament si speram ca intr-un timp scurt sa faca si urmatorii pasi de promulgare de catre presedine, publicare in monitorul oficial si intrarea in vigoare.
Re: a fost declarat si Rm.Valcea oras poluat?
Scris de: livia ciungan la data: 05/25/2017 9:02am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:multumesc frumos pt.raspuns.
luna de nastere este mai.
Re: a fost declarat si Rm.Valcea oras poluat?
Scris de: la pensie la data: 05/25/2017 1:01pm
Conform legii pensiilor 263/2010 si a datei de nastere aveti dreptul la pensie pentru limita de varsta in luna august 2024 la varsta standard de pensionare de 62 ani si 3 luni si stagiul complet de cotizare de 32 ani si 8 luni.
Aveti dreptul la pensie anticipata partiala, diminuata, dupa varsta de 57 ani si 3 luni daca va completati stagiul de cotizare cu 3 ani si 8 luni si realizati stagiul complet de cotizare fara a lua in calcul stagiul de cotizare asimilat pentru studii universitare
Diminuarea depinde de data la care o cereti si de stagiul de cotizare la data depunerii dosarului.
Aveti dreptul la pensie anticipata partiala, nediminuata, dupa varsta de 60 ani si 3 luni daca va completati stagiul de cotizare cu 3 ani si 8 luni si realizati stagiul complet de cotizare fara a lua in calcul stagiul de cotizare asimilat pentru studii universitare si faceti dovada ca ati avut domiciliu minim de 30 ani in zonele cu poluare remanenta prevazute in lege.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1