Subiect "Imi trebuie un exemplar special din tara , ?" Deschis de gina la data: 08/31/2017 10:37am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Imi trebuie un exemplar special din tara , ?
Scris de: gina la data: 08/31/2017 10:37am
Gen:F
Data nasterii:, 14/03/1958
Stagiul de cotizare:in jur de 19 ani si ceva in tara , si 5 si ceva in strainatate
Alte date:, Din cate stiu cum sant stabilita in strainatate , trebuie sa pun toate actele aici in Madrid , si cu 6 luni inainte de a implini 61 ani , dar un vecin din cartier , sa pensionat pe caz de boala aici , si am inteles ca trebuie sa vina in tara pt , un exemplar ce e nevoie cand cerem pensie comunitara ..., as vrea sa stiu daca este adevarat si daca se poate sa o ceara altcineva in tara si unde ...Multumesc anticipat , pentru raspus , o seara frumoasa .
Intrebare:
Re: Imi trebuie un exemplar special din tara , ?
Scris de: la pensie la data: 09/01/2017 1:09am
In privinta actelor necesare adresati-va Casei Nationale de Pensii Publice sau oricarei alte Case de Pensii Teritoriale.
Vizitati pagina de pe situl acestei institutii de la adresa :
https://www.cnpp.ro/activitati-cnpp
In privinta reprezentarii dv de o alta persoana aceasta poate fi facuta prin imputernicirea de catre dv a unei persoane cu domiciliul in Romania prin procura. Procura poate fi emisa de oricare notar public din Romania si de amasadele sau consulatele Romaniei din strainatate.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1