Subiect "Emitere decizie pensionare" Deschis de Achim ghimisi la data: 09/11/2019 6:58am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Emitere decizie pensionare
Scris de: Achim ghimisi la data: 09/11/2019 6:58am
Gen:M
Data nasterii:25.03.1962
Stagiul de cotizare:37
Alte date:16.6 ani grupa 1
Intrebare:astept din martie emiterea deciziei de pensie mi sa spus de la casa de pensii ca am dosar calculat tot cu punctaj dar cand baga sa mi emita decizia in programul SICA numi recunoaste cei 4.2 lucratii la hidroconstructia cu adeverinte grupa speciala platita grupa.cum as putea sa fac sa rezolv??numi recunoaste SICA vechimea desi casa de pensii tot imi recunoaste
Re: Emitere decizie pensionare
Scris de: la pensie la data: 09/11/2019 8:53am
Regretam ca nu va putem ajuta. Noi nu avem nicio legatura cu Casa Nationala de Pensii Publice si nu cunoastem programul SICA si deci nu cunoastem nici motivul pentru care nu vi se recunoaste stagiul de cotizare lucrat in grupa conditii speciale.
Va sfatuim sa va adresati cu o cerere catre conducerea Casei de Pensii Teritoriale la care ati depus dosarul, in care cereti solutionarea situatiei dv si daca nu vi se raspunde in termenul legal de 30 zile sau raspunsul este nesatisfacator deschideti o actiune in justitie (la tribunal). Actiunea in justitie este lipsita de taxe.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1