Subiect "asistent" Deschis de ieseanul la data: 01/12/2020 9:18am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
asistent
Scris de: ieseanul la data: 01/12/2020 9:18am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:la multi ani, dragii nostri si sa aveti un an nou cu multe realizari si multa sanatate, ca-i mai buna decat toate! am o mare rugaminte la Dvs, stiu ca este off-topic, dar imi incerc norocul :) sotia mea ar dori sa devina asistent maternal, insa dupa cum v-am zis mai demult, are si ea pb cu auzul, chiar daca se descurca mai bine decat mine. ar dori sa devina asistent maternal si nu stim daca are voie, ea avand certificat de handicap cu auzul. sau, daca ar fi posibil sa adoptam, nici asta nu stim..ideal ar fi sa devina asistent maternal sa vedem cum se comporta copilul, iar apoi dupa un timp sa-l adoptam:) imi cer iertare fiindca e in afara subiectului, dar daca mergem sa intrebam noi...nu auzim si nu putem intelege ce ne zice :)am dori sa adoptam, noi fiind la o varsta la care nu credem ca mai putem concepe, avem peste 40 ani, dar intai sa ia sotia un copil ca asistent sa vedem cum se comporta copilul :) o seara excelenta sa aveti si sper sa nu va suparati:)
Re: asistent
Scris de: la pensie la data: 01/13/2020 5:29am
Ne bucura primirea unui mesaj din partea dv si va dorim un an nou cu sanatate, cu bucurii si realizarea tuturor dorintelor.
In privinta intrebarii dv va prezentam opinia noastra ca nespecialiti in acest domeniu.
In primul rand cititi informatiile de pe site-ul Primariei sectorului 3 Bucuresti care presupunem ca sunt in mare majoritate valabile si la Primaria Iasi.
De aici retineti in primul rand discutia initiala pe care trebuie sa o aiba doamna cu asistentul social angajat in cadrul “Serviciului Asistenta Maternala din subordinea Directiei Generale de Asistenta Sociala si Protectia Copilului”
Re: asistent
Scris de: ieseanul la data: 01/13/2020 2:17pm
la pensie :
Ne bucura primirea unui mesaj din partea dv si va dorim un an nou cu sanatate, cu bucurii si realizarea tuturor dorintelor.
In privinta intrebarii dv va prezentam opinia noastra ca nespecialiti in acest domeniu.
In primul rand cititi informatiile de pe site-ul Primariei sectorului 3 Bucuresti care presupunem ca sunt in mare majoritate valabile si la Primaria Iasi.
De aici retineti in primul rand discutia initiala pe care trebuie sa o aiba doamna cu asistentul social angajat in cadrul “Serviciului Asistenta Maternala din subordinea Directiei Generale de Asistenta Sociala si Protectia Copilului”
Va multumesc frumos pt mesaj !!
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1