Subiect "Perioada somaj in Calcu Pensie" Deschis de Nicu Salagean la data: 02/22/2020 3:16am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Perioada somaj in Calcu Pensie
Scris de: Nicu Salagean la data: 02/22/2020 3:16am
Gen:M
Data nasterii:11.12.1959
Stagiul de cotizare:35 ani fara somaj !!
Alte date:
Intrebare:
Cum se introduce Perioada de Somaj?
Nu exista Insemn pentru aceasta perioada!
Imi lipsesc din totalul lunilor,cele 8 luni si 23 de zile de somaj.
De aceea imi micsoreaza sansele pentru Pensionare anticipata partiala si nr. anilor pentru reducerea penalizarii pensiei !
Multumesc !
Re: Perioada somaj in Calcu Pensie
Scris de: GicaH la data: 02/22/2020 3:29am
Nicu Salagean :
Gen:M
Data nasterii:11.12.1959
Stagiul de cotizare:35 ani fara somaj !!
Alte date:
Intrebare:
Cum se introduce Perioada de Somaj?
Nu exista Insemn pentru aceasta perioada!
Imi lipsesc din totalul lunilor,cele 8 luni si 23 de zile de somaj.
De aceea imi micsoreaza sansele pentru Pensionare anticipata partiala si nr. anilor pentru reducerea penalizarii pensiei !
Multumesc !


În programul de calcul pensie de pe site, perioada de șomaj se trece cu "L", iar valoarea contribuția este suma primita ca indemnizație somaj primita lunar, care înainte de 01.01.2011 era trecuta în carnetul de muncă.
Re: Perioada somaj in Calcu Pensie
Scris de: GicaH la data: 02/22/2020 3:33am
GicaH :
Nicu Salagean :
Gen:M
Data nasterii:11.12.1959
Stagiul de cotizare:35 ani fara somaj !!
Alte date:
Intrebare:
Cum se introduce Perioada de Somaj?
Nu exista Insemn pentru aceasta perioada!
Imi lipsesc din totalul lunilor,cele 8 luni si 23 de zile de somaj.
De aceea imi micsoreaza sansele pentru Pensionare anticipata partiala si nr. anilor pentru reducerea penalizarii pensiei !
Multumesc !


Totuși, pensia anticipată sau anticipata partial nu se poate obține decât cu maxim 5 ani înainte de împlinirea vârstei standard de pensionare la limită de vârstă.

În programul de calcul pensie de pe site, perioada de șomaj se trece cu "L", iar valoarea contribuția este suma primita ca indemnizație somaj primita lunar, care înainte de 01.01.2011 era trecuta în carnetul de muncă.
Re: Perioada somaj in Calcu Pensie
Scris de: la pensie la data: 02/22/2020 6:47am
Perioada de somaj este asimilata stagiului de cotizare si in programul de calcul de pe acest site, in aceasta perioada, se selecteaza codul “L”si in coloana salarii se introduc veniturile de care ati beneficiat (indemnizatia de somaj si eventusl venitul de completare).
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1