Subiect "Pensie anticipata partial" Deschis de Hobincu Elena la data: 08/12/2020 3:58pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Pensie anticipata partial
Scris de: Hobincu Elena la data: 08/12/2020 3:58pm
Gen:Feminin
Data nasterii:26.09.1959
Stagiul de cotizare:38
Alte date:
Intrebare:As dori sa știu daca al 13-lea salariu și prima de vacanta de care am beneficiat între anii 2006 și 2009 se iau în calcul la pensie. Menționez că doresc sa ma pensionez si aceste sume nu apar în cartea de munca.Multumesc
Re: Pensie anticipata partial
Scris de: la pensie la data: 08/13/2020 4:58am
In perioada dupa 01 aprilie 2001 pentru al 13-lea salariu si pentru prime s-a platit CAS si intra in baza de calcul a punctajului pensiei. Pentru aceste sume nu trebuie sa depuneti adeverinte pentruca sumele pentru care s-a platit CAS dupa aprilie 2001 se afla in arhiva electronica a casei de pensii si pot fi cerute prin o cerere in care mentionati ca doriti sa vi se elibereze “Situatia stagiului de cotizare dupa 01 aprilie 2001. Deasemeni aceste sume mai pot fi consultate daca va deschideti, in acest scop, un cont pe site-ul Case Nationale de Pensii Publice.
Re: Pensie anticipata partial
Scris de: Hobincu elena la data: 08/13/2020 5:15am
la pensie :
In perioada dupa 01 aprilie 2001 pentru al 13-lea salariu si pentru prime s-a platit CAS si intra in baza de calcul a punctajului pensiei. Pentru aceste sume nu trebuie sa depuneti adeverinte pentruca sumele pentru care s-a platit CAS dupa aprilie 2001 se afla in arhiva electronica a casei de pensii si pot fi cerute prin o cerere in care mentionati ca doriti sa vi se elibereze “Situatia stagiului de cotizare dupa 01 aprilie 2001. Deasemeni aceste sume mai pot fi consultate daca va deschideti, in acest scop, un cont pe site-ul Case Nationale de Pensii Publice.
Re: Pensie anticipata partial
Scris de: Hobincu elena la data: 08/13/2020 5:15am
Hobincu elena :
la pensie :
In perioada dupa 01 aprilie 2001 pentru al 13-lea salariu si pentru prime s-a platit CAS si intra in baza de calcul a punctajului pensiei. Pentru aceste sume nu trebuie sa depuneti adeverinte pentruca sumele pentru care s-a platit CAS dupa aprilie 2001 se afla in arhiva electronica a casei de pensii si pot fi cerute prin o cerere in care mentionati ca doriti sa vi se elibereze “Situatia stagiului de cotizare dupa 01 aprilie 2001. Deasemeni aceste sume mai pot fi consultate daca va deschideti, in acest scop, un cont pe site-ul Case Nationale de Pensii Publice.

Va multumesc!
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1