Subiect "Buna ziua am iesit la pensie anticipat partial in aprile 2020 cu reducere de 3aniimita varsta cu gr2.Anticiparea este de 1an si 8luni locuiesc intr un oras polut inclus pe lista de reducsre aimitei de varsta cu 2 ani.In aceasta situatie eu mai pot beneficia de aceasta lege ?.multumesc.in decizie am limita de varsta la 59 4luni acum am 58." Deschis de Mihaela la data: 09/14/2020 6:44am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Buna ziua am iesit la pensie anticipat partial in aprile 2020 cu reducere de 3aniimita varsta cu gr2.Anticiparea este de 1an si 8luni locuiesc intr un oras polut inclus pe lista de reducsre aimitei de varsta cu 2 ani.In aceasta situatie eu mai pot beneficia de aceasta lege ?.multumesc.in decizie am limita de varsta la 59 4luni acum am 58.
Scris de: Mihaela la data: 09/14/2020 6:44am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:
Re: Buna ziua am iesit la pensie anticipat partial in aprile 2020 cu reducere de 3aniimita varsta cu gr2.Anticiparea este de 1an si 8luni locuiesc intr un oras polut inclus pe lista de reducsre aimitei de varsta cu 2 ani.In aceasta situatie eu mai pot beneficia de aceasta lege ?.multumesc.in decizie am limita de varsta la 59 4luni acum am 58.
Scris de: la pensie la data: 09/16/2020 7:49am
Daca ati iesit deja la pensie anticipata partiala, diminuata, nu mai beneficiati de pensie anticipata partiala, nediminuata pentru faptul ca ati avut domiciliul minim 30 ani in o localitate cu poluare remanenta, mentionata la alin (5) din art 65 din legea 263/2010
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1