Subiect "Adeverinte" Deschis de Geno la data: 09/22/2020 10:41am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Adeverinte
Scris de: Geno la data: 09/22/2020 10:41am
Gen:feminin
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:cadru didactic
Intrebare:Buna ziua! In anului școlari: 1998/1999; 2002/2003; 2003-2009 am lucrat ca detașată in interesul învățământului, cartea de munca si consemnarile in cartea de munca, privind salarizarea in acele perioade, fiind la unitatea școlară unde eram titulara in acea perioada, pana in anul școlar 2009/2010 când m-am pretransferat la alta unitate de invatamant. Doresc sa ma pensionez anticipat si as vrea sa știu dacă este necesar sa iau Adeverințe pt dosar de la aceste unități unde am fost transferata sau este valabilă adeverința eliberată de unitatea unde aveam cartea de munca in care sau făcut consemnarile salariale. Mulțumesc, anticipat!
Re: Adeverinte
Scris de: la pensie la data: 09/22/2020 1:41pm
Daca in acele perioade nu aveti inscrise salariile in carnetul de munca si detineti o adeverinta cu aceste date, eliberata de unitatea scolara la care erati angajata, este suficienta aceasta adeverinta.
De altfel in adeverinta este suficient sa fie corecte datele pentru anul scolar 1998/1999 deoarece restul datelor se afla deja in arhiva electronica a Casei de pensii transmise dupa aprilie 2001 de unitatea scolara iri situatia lunara numita “revisal”.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1