Subiect "Buletin de calcul" Deschis de BC la data: 02/28/2021 4:48pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Buletin de calcul
Scris de: BC la data: 02/28/2021 4:48pm
Gen:f
Data nasterii:17.09.1961
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:
Am obtinut in luna ianuarie decizia de pensie anticipată parțială si buletinul de calcul.Ulterior am solicitat și am primit datele privind activitatea în muncă, punctajele anuale, salariile medii și stagiile de cotizare.
Mi s-a spus, însă, că nu-mi pot elibera documentul privind punctajele lunare. Din experienta dvs. Imi puteți spune dacă este un caz singular sau această este regula? Ce mă sfătuiți să fac pentru a obține și acest document de la Casa Teritorială de Pensii?
Vă mulțumesc mult!
Re: Buletin de calcul
Scris de: GicaH la data: 03/01/2021 7:53am
BC :
Gen:f
Data nasterii:17.09.1961
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:
Am obtinut in luna ianuarie decizia de pensie anticipată parțială si buletinul de calcul.Ulterior am solicitat și am primit datele privind activitatea în muncă, punctajele anuale, salariile medii și stagiile de cotizare.
Mi s-a spus, însă, că nu-mi pot elibera documentul privind punctajele lunare. Din experienta dvs. Imi puteți spune dacă este un caz singular sau această este regula? Ce mă sfătuiți să fac pentru a obține și acest document de la Casa Teritorială de Pensii?
Vă mulțumesc mult!


Punctajele lunare nu se dau, ci doar cele anuale.
Re: Buletin de calcul
Scris de: la pensie la data: 03/01/2021 12:45pm
Raspunsul domnului Gica este corect.
Nici programul nostru de calcul de pe site (pe care il puteti utiliza) nu afisaza punctajele lunare.
Re: Buletin de calcul
Scris de: BC la data: 03/01/2021 4:14pm
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:
Vă mulțumesc mult pentru răspunsul atât de operativ!
Acum nu-mi mai fac probleme și nici false așteptări!
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1