Subiect "Punctaj suplimentar grupa I" Deschis de Istrate Iuliana la data: 11/06/2009 4:18am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Punctaj suplimentar grupa I
Scris de: Istrate Iuliana la data: 11/06/2009 4:18am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:
Stimati Domni ( e )

Observ ca in continuare va confruntati cu problema stagiului de cotizare utilizat la determinarea punctajului suplimentar grupa I, al pensionarilor care au beneficiat de Art.167^1 din Leg. 19 /2000.
D-voastra nu numai ca presupuneti ca este o greseala de calcul a programului Casei de Pensii dar sa stiti ca chiar aveti dreptate. Situatia mea o cunoasteti, iar eu va pot confirma ca am primit raspuns din mai multe surse Case de Pensii, Juristi si stagiul complet de cotizare care se utilizeaza la determinarea punctajului suplimentar pentru grupa I este cel utilizat la iesirea la pensie ( conform lunii, anului deschiderii dreptului de pensionare ). In cazul meu: 26,2 ani. V-am promis ca am sa va informez cand primesc raspunsul si ma tin de cuvant sperand ca prin aceste informatii sa va fiu si eu cu ceva de folos drept multumire ca si D-voastra m-ati ajutat ori de cate ori am avut nevoie. Va multumesc !
06.11.2009 Cu, consideratie
Iuliana Istrate
Re: Punctaj suplimentar grupa I
Scris de: la pensie la data: 11/06/2009 5:10am
Suntem aproape convinsi ca este o gresala de program iar “legistii” de la Casele de Pensii sunt convisi ca este o eroare.
Suntem curiosi cum vor raspunde si cum se va proceda in continuare.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1