Subiect "incadrare categorie pensie?" Deschis de costica neculae la data: 11/07/2009 2:51am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
incadrare categorie pensie?
Scris de: costica neculae la data: 11/07/2009 2:51am
Gen:
Data nasterii 18.o8 1956
Stagiul de cotizare: 28ani8luni(conf.deciziei de pens. 42ani4luni13zile)
Alte date: conf. deciziei: gr.1 21ani8luni17zile gr.2 1an4luni16zile cond. deoseb. 3ani11luni 12zile cond. normale 3ani0luni11zile
Intrebare:Am si eu o nelamurire! Am iesit la pensie cu grupa1 de munca. Am fost mecanic locomotiva 21ani8luni17zile si mecanic instructor 3ani11luni12zile ( perioada in care in loc sa fiu incadrat la conditii speciale, am fost trecut la deosebite) Este corecta incadrarea, sau puteam fi incadrat la pensionare in conditii speciale?
Re: incadrare categorie pensie?
Scris de: la pensie la data: 11/10/2009 5:39am
Incadrarea in grupele de munca s-a facut conform unei documentatii intocmita de angajatori. Documentatia cuprinde determinari ale conditiilor de lucru si este avizata de autoritatile sanitare si ale Casei de Pensii iar incadrarea se face conform unor norme si de procentul de timp in care ati lucrat in conditii speciale.
In aceste conditii nu putem sa ne pronuntam in privinta incadrarii corecte in grupa de munca necunoscad conditiile in care ati lucrat in functia de mecanic instructor si nici normele de incadrare in grupele de munca.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1