Subiect "calcul" Deschis de petre la data: 11/11/2009 2:37pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
calcul
Scris de: petre la data: 11/11/2009 2:37pm
Gen:M
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare: Va rog sa ma ajutati sa completez corect tabelul pentru calculul pensiei.
Am beneficiat o perioada (1991-2001) de indemnizatie de conducere -15% si sporadic , de salariu de merit - 5%.Unde trec aceste sporuri??
Adun cu sporul de vechime 15% si trec pe coloana SPORURI% 15+15+5 =35% sau trec pe coloana SPORURI% numai vechimea 15% iar indemnizatia de conducere si salariul de merit pe coloana cu SPORURI fixe / rol ??
Va multumesc.
Re: calcul
Scris de: petre la data: 11/12/2009 1:12am
petre :
Gen:M
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare: Va rog sa ma ajutati sa completez corect tabelul pentru calculul pensiei.
Am beneficiat o perioada (1991-2001) de indemnizatie de conducere -15% si sporadic , de salariu de merit - 5%.Unde trec aceste sporuri??
Adun cu sporul de vechime 15% si trec pe coloana SPORURI% 15+15+5 =35% sau trec pe coloana SPORURI% numai vechimea 15% iar indemnizatia de conducere si salariul de merit pe coloana cu SPORURI fixe / rol ??
Va multumesc.

Inca o intrebare :
- primele lunare,sau trimestriale pe care le-am primit in ce coloana le introduc??Se iau in calcul la pensie aceste prime??
Mii de multumiri pentru intelegere.
Re: calcul
Scris de: petre ionescu la data: 11/19/2009 2:08am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare: m-ati uitat?
Re: calcul
Scris de: la pensie la data: 11/20/2009 4:02am
Ne cerem iertare pentru scapare, nu a fost intentionata. Avem un sistem simplu de urmarire a mesajelor si in cazul dv fiind date apropiate intre cele doua mesaje am crezut ca v-am raspuns si la al doilea mesaj.
Primele lunare si anuale nu se iau in calculul punctajului pensiei in perioada anterioara datei de 1 aprilie 2001. Dupa acesta data se iau in calcul si fie se cumuleaza cu salariu si se trec in coloana salarii fie se trec in coloana sporuri"fixe".
Dupa ce terminati de completat dati-ne un mesaj pentru a face verificarea.
Inca odata va rugam sa ne iertati
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1