Subiect "din martie 2003 pana in 2009 am lucrat si cu timp partial,contract de munca la care s-au calculat si varsat toate darile,se iau in considerare la calcul pensiei?" Deschis de Tompa Valerica la data: 11/24/2009 8:15am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
din martie 2003 pana in 2009 am lucrat si cu timp partial,contract de munca la care s-au calculat si varsat toate darile,se iau in considerare la calcul pensiei?
Scris de: Tompa Valerica la data: 11/24/2009 8:15am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:
Re: din martie 2003 pana in 2009 am lucrat si cu timp partial,contract de munca la care s-au calculat si varsat toate darile,se iau in considerare la calcul pensiei?
Scris de: la pensie la data: 11/25/2009 2:37pm
Dupa 1 aprilie 2001 suma platita pentru Contributia de Asigurari Sociale precum si sumele pentru care s-au platit au fost transmise la Casa de Pensii pe suport electronic si sunt introduse cumulat in arhiva acesteia structurata dupa codul numeric personal.
Aceste sume sunt introduse in calculul pensiei chiar daca nu sunt inscrise in carnetul de munca sau in adeverinte.
Afirmatia noastra o puteti verifica pe certificatele primite de la Casa de Pensii in perioda 2001 – 2005 sau cerand o asemenea situatie pentru toata perioada dupa aprilie 2001 care poate fi eliberata platind o suma care nu credem a fi prea mare.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1