Subiect "de unde procur acte" Deschis de Odor Dumitru la data: 12/13/2009 7:31pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
de unde procur acte
Scris de: Odor Dumitru la data: 12/13/2009 7:31pm
Gen:
Data nasterii:07 august 1952
Stagiul de cotizare:aprox.34 ani total
Alte date:4 ani tudii uperioare, 6 luni armata
Intrebare:Nu am carnet de asigurt sau nu il mai gasesc.. De unde il procur si cine imi face mentiuni in el.
De unde procur date privind stagiul de cotizare. Care sint adresele respective. Am lucrat la CEC si am cotizat la CNPAS si dupa aceea m-am transferat la OPSNASI(din 2005 si in prezent)
In ianuarie voi depune dosar de pensie de invaliditate.
Punctajul cine mi-l poate comunica din 1975 incoace?
Multumesc!
Cu stima,
D.O
Re: de unde procur acte
Scris de: la pensie la data: 12/15/2009 1:22am
Traseul normal al carnetului de munca este acesta : S-a intocmit de serviciul personal de la prima societate la care ati lucrat si apoi acesta a fost transmis la societatea (ile) la care v-ati transferat. Deci carnetul dv de munca trebuie sa se afle acum la Compartimentul Resurse Umane de la societatea l-a care lucrati in prezent si acesta contine toate consemnarile referitoare la activitatea dv. Dosarul de pensie de invaliditate va fi intocmit de societatea la care lucrati.
Punctajul anual este calculat de Casa de Pensii in urma dosarului de pensionare si vi se va comunica prin decizia de pensionare.
Pentru studiile universitare trebuie sa depuneti la dosarul de pensionare copie de pe diploma de absolvire si copie de pe foaia matricola sau o adeverinta de la facultatea pe care ati absolvit-o in care trebuie sa fie specificat ca ati urmat cursurile la zi si perioada in care ati urmat aceste cursuri.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1