Subiect "anexa 3" Deschis de Varga Ileana la data: 01/08/2010 11:37am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
anexa 3
Scris de: Varga Ileana la data: 01/08/2010 11:37am
Gen:F
Data nasterii:04.11.1956
Stagiul de cotizare:34 ani
Alte date:25 ani si 6 luni in grupa a II-a de munca inainte de 2001
Intrebare:De la Casa Locala de Pensii mi s-a spus ca pot iesi in pensie in iunie 2011 pt. ca am o reducere de 5 ani si 6 luni datorita grupei.Daca dupa 22 ani am reducere de 5 ani, dupa 24 ani am reducere de 5 ani si 6 luni, pt. restul de 1 an si luni nu am dreptul nici macar la 3 luni? I-am lucrat degeaba in grupa a doua ?
Cei care fac legile sa se gandeasca ca vor ajunge si ei ca noi, si ca s-ar putea nici macar sa nu mai ajungem deloc la pensie daca se modifica Legea Pensiilor astfel incat femeile sa iasa la pensie la 65 ani.Este adevarat proverbul "Tot in calul care trage se da" !!!
Re: anexa 3
Scris de: la pensie la data: 01/11/2010 1:03am
Am raspuns ce aveam de raspuns la aceasta intrebare la mesajul dv anterior.
Din pacate nu putem sa va ajutam decat spunandu-va ca suntem de accord cu dv. Noi in aceasta privinta avem aceleasi drepturi (obligatii) ca si dv de a ne supune unor legi facute de altii, care isi fac legi speciale de pensionare pentru ei.
Daca vreti sa va convingeti de drepturile dv incercati sa va spuneti parerea privind modificarea noii legi a pensiilor expusa analizei publice pe site-ul Ministerului Muncii,Familiei si Protectiei Sociale care in problema care va intereseaza pe dv ramane neschimbata fata de actuala lege a pensiilor 19/2000.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1