Subiect "Sunt pensionata anticipat si in iunie a.c.intru la pensia conform standardului de varsta (asa a fost stabilit in 2005 de catre casa de pensii).Cu cat timp inainte trebuie sa fac cerea de stabilire a pensiei corespunzatoare limitei de varsta ?" Deschis de Tincea Steliana la data: 01/11/2010 3:02am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Sunt pensionata anticipat si in iunie a.c.intru la pensia conform standardului de varsta (asa a fost stabilit in 2005 de catre casa de pensii).Cu cat timp inainte trebuie sa fac cerea de stabilire a pensiei corespunzatoare limitei de varsta ?
Scris de: Tincea Steliana la data: 01/11/2010 3:02am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:
Re: Sunt pensionata anticipat si in iunie a.c.intru la pensia conform standardului de varsta (asa a fost stabilit in 2005 de catre casa de pensii).Cu cat timp inainte trebuie sa fac cerea de stabilire a pensiei corespunzatoare limitei de varsta ?
Scris de: la pensie la data: 01/12/2010 3:43am
Daca pana in iunie 2010 nu se adopta noua lege a pensiilor trebuie sa depuneti o cerere, la Casa de Pensii, dupa data in care indepliniti conditia de trecere la pensia la limita de varsta. Daca pana atunci este adoptata noua lege a pensiilor (aceasta este parerea noastra) si raman prevederile din proiectul acesteea atunci nu trebuie sa mai depuneti cerere deoarece aceasta trecere se face din oficiu.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1