Subiect "tichete de calatorie" Deschis de SOFIA GARD la data: 01/15/2010 10:29am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
tichete de calatorie
Scris de: SOFIA GARD la data: 01/15/2010 10:29am
Gen:
Data nasterii:06 noiembrie 1935
Stagiul de cotizare: 25 ani
Alte date: rezidenta in Romania din 1965
Intrebare: Ca si anul trecut, odata cu talonul pe luna decenbrie 2009 nu mi s-au trimis si techetele de compensare 50% a costului calatoriilor pe cfr, auto, etc. Sa fie de vina codul numeric personal care incepe cu cifra 8? Anul trecut abia in luna iunie mi s-au trimis aceste tichete. Va multumesc.
Re: tichete de calatorie
Scris de: la pensie la data: 01/18/2010 2:11am
Nu cunoastem motivul pentru care nu ati primit tichetele de calatorie pentru pensionari (presupunem ca sunteti pensionara in sistemul public de pensii din Romania). Pentru aceasta adresati-va Casei de Pensii de care apartineti. Restul pensionarilor au primit tichetele de calatorie pentru anul 2010 in mod obisnuit odata cu pensia pe luna decembrie 2009.
Re: tichete de calatorie
Scris de: Sofia Gard la data: 01/13/2011 4:32am
Gen:
Data nasterii:06 noiembrie 1935
Stagiul de cotizare: 25 ani
Alte date: rezidenta in Romania din 1965
Intrebare: Ca si anul trecut, odata cu talonul pe luna decenbrie 2010 nu mi s-au trimis si tichetele de compensare 50% a costului calatoriilor pe cfr, auto, etc. Va reamintesc ca suntemi pensionari in sistemul de pensii al Romaniei, dar CNP-ul nostru incepe cu cifra 8, probabil din aceasta cauza suntem omise de la tichetele de calatorie. Va multumesc.
Re: tichete de calatorie
Scris de: la pensie la data: 01/20/2011 4:39am
Ne pare rau ca nu va putem ajuta in acest caz decat cu sfatul sa va adresati direct Casei teritoriale de pensii de care apartineti si sa reclamati aceasta omisiune.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1