Subiect "actul aditional" Deschis de roxana la data: 06/06/2012 11:10am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
actul aditional
Scris de: roxana la data: 06/06/2012 11:10am
Gen:f
Data nasterii:1965
Stagiul de cotizare:28
Alte date:salariat
Intrebare: In actul aditional care mi s-a inmanat de la biroul personal, de la serviciu, mi s-a gresit CNP (anul nasterii). In ce masura imi va fi util , sau absolut necesar acest act aditional, in timp?
Re: actul aditional
Scris de: la pensie la data: 06/07/2012 2:38am
Daca nu precizati la ce se refera acest act additional nu va putem spune cat de grava este aceasta eroare. Daca acest act contine date referitoare la pensie si urmeaza sa-l depuneti la Casa de pensii aceasta eroare este grava pentruca arhiva Casei de pensii este organizata pe CNP-uri si in cazul cand acesta este gresit datele dv se duc la altcineva.
Re: actul aditional
Scris de: roxana la data: 06/07/2012 8:37am
Gen:f
Data nasterii:22.09.1965
Stagiul de cotizare:28
Alte date:
Intrebare:multumesc de raspunsul rapid. Voi da in continuare date despre acest act aditional.
denumire: ACT ADITIONAL DE MODIFICARE SI COMPLETARE A CONTRACTULUI INDIVIDUAL DE MUNCA
continut: angajator XXXXXX si salariat XXXXXX, am incheiat acest act aditional la contractul individual de munca cu urmatoarele conditii....Dupa litera F se introduce F1 cu urmatorul continut:
- criterii de evaluare profesionala
----si urmeaza o sumedenie de criterii dupa care se face evaluarea profesionala----
Re: actul aditional
Scris de: roxana la data: 06/07/2012 10:12am
Gen:f
Data nasterii:22.09.1965
Stagiul de cotizare:28
Alte date:
Intrebare:multumesc de raspunsul rapid. Voi da in continuare date despre acest act aditional.
denumire: ACT ADITIONAL DE MODIFICARE SI COMPLETARE A CONTRACTULUI INDIVIDUAL DE MUNCA
continut: angajator XXXXXX si salariat XXXXXX, am incheiat acest act aditional la contractul individual de munca cu urmatoarele conditii....Dupa litera F se introduce F1 cu urmatorul continut:
- criterii de evaluare profesionala
----si urmeaza o sumedenie de criterii dupa care se face evaluarea profesionala----
Re: actul aditional
Scris de: la pensie la data: 06/08/2012 1:50am
Fiind un act aditional la contractul individual de munca este un act care are spatiu de aplicare in incinta societatii la care lucrati si gresala este una de redactare. Noi credem ca aceasta gresala nu va modifica si CNP-ul din situatiile transmise lunar la Casa de pensii insa totusi convingerea noastra este ca orice eroare trebuie indreptata si este oportun sa atrageti atentia angajatorului asupra ei.
Re: actul aditional
Scris de: roxana la data: 06/08/2012 7:46am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:va multumesc pentru raspuns.
intrebarea mea este: ce situatii transmite la casa de pensii angajatorul? de la financiar, inteleg ca se trimit, dar de la personal?
Re: actul aditional
Scris de: la pensie la data: 06/09/2012 7:33am
Sfatul nostru este sa fiti tot asa de insistenta in a indrepta eroarea si sa va preocupe mai putin ce se intampla daca nu o indreptati .
Compartimentul resurse umane (personal cum il numiti dv) este cel la care va veti adresa cu cereri si cel care va va elibera adeverinte privind stagiul dv de cotizare.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1