Subiect "Recalculare pensie cu grupa 2" Deschis de Maria la data: 06/26/2012 2:49pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Recalculare pensie cu grupa 2
Scris de: Maria la data: 06/26/2012 2:49pm
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare: Am iesit la pensie pentru limita de varsta in noiembrie 2010. Abia acum am gasit lichidatorul societatii la care am lucrat cu multi ani in urma pentru a obtine o adeverinta din care sa reiasa ca am lucrat in grupa a II- a de munca timp de 5 ani si 8 luni.
(Daca va intrebati de ce nu am cautat mai bine inainte de depunerea dosarului de pensionare, mentionez ca locuiesc in alta localitate decat cea in care am lucrat in acea perioada si ca ma descurc greu la deplasari deoarece nu am orientare in spatiu si probleme la un picior.)
Se poate recalcula pensia daca duc adeverinta? Multumesc!
Re: Recalculare pensie cu grupa 2
Scris de: la pensie la data: 06/27/2012 6:14am
Nu avem niciun drept sa va aducem vreun repros in cazul cand cel pagubit sunteti numai dv.
Aveti dreptul sa cereti recalcularea pensiei pentru un drept care nu a fost luat in calculul pensiei daca aduceti dovezi ca aveti drept, iar de recalculare beneficiati incepand cu data depunerii cererii si a adeverintei.
Re: Recalculare pensie cu grupa 2
Scris de: Maria la data: 06/27/2012 7:19am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare: Multumesc. Ca de obicei, raspundeti prompt si la obiect. Sanatate si spor in toate!
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1