Subiect "vechea lege a pensiilor" Deschis de Marinela la data: 07/18/2012 6:25am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
vechea lege a pensiilor
Scris de: Marinela la data: 07/18/2012 6:25am
Gen:F
Data nasterii:27.12.1956
Stagiul de cotizare:35
Alte date:
Intrebare:este posibil sa se revina la vechea lege a pensiilor? (mi-ar fi taiat din pensie mai putin)
Re: vechea lege a pensiilor
Scris de: la pensie la data: 07/19/2012 3:28am
De obicei nu se revine la o lege veche ci se elaboreaza o noua lege care poate avea unele prevederi modificate in sensul revenirii la o prevedere mai veche.
Revenirea la o diminuare mai mica a pensiilor anticipate partiale este putin probabila pentruca din cauza dificultatilor prin care trece fondul de pensii a fost crescuta diminuarea ca o masura de descurajare a cererii unei astfel de pensie.
Re: vechea lege a pensiilor
Scris de: marinela la data: 07/19/2012 4:20am
la pensie :
De obicei nu se revine la o lege veche ci se elaboreaza o noua lege care poate avea unele prevederi modificate in sensul revenirii la o prevedere mai veche.
Revenirea la o diminuare mai mica a pensiilor anticipate partiale este putin probabila pentruca din cauza dificultatilor prin care trece fondul de pensii a fost crescuta diminuarea ca o masura de descurajare a cererii unei astfel de pensie.


"sunt intr-adevar persoane care vor sa iasa la pensie anticipat partial, dar alte persoane printre care ma aflu si eu, am fost obligata sa ies, se reorganizeaza societatea si postul meu dispare, si atunci diminuarea este prea mare ptr. cati bani o sa iau"
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1