Subiect "Pensie militara" Deschis de Andrei la data: 07/18/2012 1:14pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Pensie militara
Scris de: Andrei la data: 07/18/2012 1:14pm
Gen:M
Data nasterii:7-12-1956
Stagiul de cotizare:1 an
Alte date:In anul 1975 eram elev la scoala Militara 01291 Pitesti..M-am inbolnavit de schizofrenie si am fost clasat cu gr.I si II .Comunistii dupa 5 ani mi-au taiat ,,pensia,,Am muncit 1 an pana la recrutarea ca elev de Sc. militara..
Intrebare:Ce trebuie sa fac , ca sa primesc pensie -sau ajutor social- Am toate actele..Va rog un raspuns pertinent..?
Re: Pensie militara
Scris de: la pensie la data: 07/19/2012 4:45am
Cu parere de rau va spunem ca nu puteti beneficia de niciun fel de pensie.
Pentru ajutorul social trebuie sa va prezentati la Directia de Protectie si Asistenta Sociala din cadrul Primariei de care apartineti.
Re: Pensie militara
Scris de: Andrei la data: 07/20/2012 11:33am
la pensie :
Cu parere de rau va spunem ca nu puteti beneficia de niciun fel de pensie.
Pentru ajutorul social trebuie sa va prezentati la Directia de Protectie si Asistenta Sociala din cadrul Primariei de care apartineti.
De ce sa ma prezint la Primarie.. Primaria m-a inbolnavit pe mine..?Aveti impresia ca stiti Legea..?Mai bine nu raspundeti..E voi ataca ..in instanta dupa toate demersurile..facute in Romania si daca nu se rezolva nimic..voi merge la Bruxelles..Armata mi-a distrus sanatatea si m-a aruncat pe mana civililor..care mi-au taiat pensia..sunt un caz special..si nu voi lasa sa treaca asa ...Nu doresc decat sa-mi calculeze de la gradul de elev fruntas pana la gradul de plt.adjudant din solda care era pana la anul de pensionare..Voi merge in instanta si vor plati pana la ultimul banut..Am TOATE actele care dovedesc caul meu...Am acte care dovedesc ca dupa incadrarea in gr.II si II de invaliditate nu m-au primit NIMENI la nici un fel de munca..Am trait cum am putut si Tara Mea nu s-a interesat niciodata de mine..
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1