Subiect "am terminat facultatea la zi" Deschis de szasz margareta ecaterina la data: 09/29/2012 3:33am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
am terminat facultatea la zi
Scris de: szasz margareta ecaterina la data: 09/29/2012 3:33am
Gen:F
Data nasterii:28/03/1953
Stagiul de cotizare:30ani 3 luni 13 zile
Alte date: 4 ani facultate la zi
Intrebare: am completat in progtam salariile din cartea de munca dar in anii in care am fost la facultate nu am trecut nici un salar . ar trebui sa stim cum influenteaza facultatea sau cum se adaga la implinirea virstei de pensionare ? ar trebui mentionat undeva ca sa calculam si noi carect .
Re: am terminat facultatea la zi
Scris de: la pensie la data: 10/01/2012 6:04am
Am verificat datele introduse de dv in programul de calcul pensie si avem urmatoarele observatii :
1.Perioada facultatii ati completat-o corect. Punctajele anuale pe perioada facultatii si pe perioada stagiului de cotizare le puteti vedea daca faceti click pe “datele introduse” de pe oricare pagina de date.
Pentru cei 4 ani de facultate primiti 2,50315 puncte anuale care va creste punctajul mediu al pensiei cu 0.08732 puncte ceiace iseamna o crestere a pensiei cu 64 lei.
2 Nu ati introdus sporul de vechime asa cum explicam noi pe forum la pagina de la adresa :
http://www.lapensie.com/forum/spor-de-vechime.php
Pentru dv am determinat noi acest spor pe care urmeaza sa-l introduceti in program. Acesta este :
- Intre aprilie 1982 – august 1983 3 %
- Intre septembrie 1983 – martie 1987 6 %
- Intre aprilie 1987 – martie 1992 9 %
3 Verificati daca salariul introdus in octombrie 1999 este corect.
In privinta instructiunilor de folosire am postat pe site multe indrumari dar acestea nu sunt concentrate intr-un singur loc. Suntem constienti ca este loc de imbunatatire si speram ca vom face aceasta imbunatatire cat mai curand.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1