Subiect "calcul pensie" Deschis de marin camelia la data: 10/03/2012 11:28am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
calcul pensie
Scris de: marin camelia la data: 10/03/2012 11:28am
Gen:F
Data nasterii:18 iunie 1953
Stagiul de cotizare:36 ani, 9 luni, 22 zile
Alte date:in luna noiembrie 2012 inceteaza pensionarea anticipata partiala

Buna ziua, ma numesc Camelia Marin si va rog sa ma jutati sa-mi lamuresc urmatoarele probleme:
1) am facut facultatea la zi dar, in acelasi timp, eram si angajata;se iau in calcul acesti 4 ani de studii superioare?
2) as putea indrazni sa va trimit Carnetul de munca scanat pentru un calcul al pensiei definitive? Nu ma descurc cu programul dvs. de calcul al pensiei si sunteti singura mea posibilitate de a verifica daca s-a facut un calcul corect al pensiei;in cazul unui raspuns afirmativ va rog sa-mi spuneti adresa de e-mail la care pot trimite Carnetul de munca;
Multumesc mult pentru ajutor si pentru rabdarea cu care raspundeti intrebarilor noastre. C.Marin
Re: calcul pensie
Scris de: la pensie la data: 10/04/2012 6:54am
1. Daca in perioada studiilor universitare ati fost si angajata cu contract de munca atunci aceasta perioada vi se socoteste stagiu de cotizare fara a mai fi luat in calcul ca stagiu de cotizare asimilat pentruca altfel pentru aceiasi perioada ar fi socotit stagiu de cotizare dublu.
2. Cu parere de rau nu va putem ajuta decat cu sfaturi pentru utilizarea programului de calcul pensie. Asemenea calcule ale pensii folosind documentele scanate se fac contra cost. Pe cei care fac aceste calcule ii puteti gasi pe internet.
Re: calcul pensie
Scris de: marin camelia la data: 10/04/2012 8:45am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:

Multumesc mult pentru raspuns.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1