Subiect "cind pot sa ma pensionez" Deschis de Rat V la data: 10/08/2012 5:04am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
cind pot sa ma pensionez
Scris de: Rat V la data: 10/08/2012 5:04am
Gen:m
Data nasterii:8iulie 1957
Stagiul de cotizare:40ani toti in grupa 2-a de munca
Alte date:
Intrebare:
va rog frumos sa imi spuneti cind pot iesi la pensie chiar cu penalizare daca altfel nu se poate mentionez ca inca lucrez dar am probleme de sanatate
va multumesc anticipat
Re: cind pot sa ma pensionez
Scris de: Rat V la data: 10/09/2012 4:02am
Rat V :
Gen:m
Data nasterii:8iulie 1957
Stagiul de cotizare:40ani toti in grupa 2-a de munca
Alte date:
Intrebare:
va rog frumos sa imi spuneti cind pot iesi la pensie chiar cu penalizare daca altfel nu se poate mentionez ca inca lucrez dar am probleme de sanatate
va multumesc anticipat

am uitat sa specific ca din cei 40 de ani30, de ani am lucrat in mina si cu grad mare de priculozitate am transportat explosibil
va multumesc inca o data
Re: cind pot sa ma pensionez
Scris de: la pensie la data: 10/09/2012 6:54am
Datele prezentate de dv erau confuze avand in vedere ca grupa II a existat numai inainte de aprilie 2001, dupa aceasta data s-a numit conditii deosebite dar dupa completarea facuta aceste date devin si mai confuze si nu ne permite sa va dam un raspuns clar.
In aceste conditii va rugam sa ne prezentati clar situatia stagiilor de cotizare lucrate in grupele de munca adica :
- Inainte de aprilie 2001, stagiile de cotizare in ani completi in grupele I sau II de munca si daca au fost in gr I cu ce grupa a fost echivalata dupa aprilie 2001 (conditii speciale sau conditii deosebite. De asemeni daca ati lucrat in subteran in minerit daca ati lucrat in subteran in proportie mai mare de 50 %
- Dupa aprilie 2001, stagiile de cotizare in ani completi in grupele conditii speciale sau conditii deosebite de munca.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1