Subiect "anularea deciziei de pensionare" Deschis de Pop Marian la data: 11/11/2012 9:25am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
anularea deciziei de pensionare
Scris de: Pop Marian la data: 11/11/2012 9:25am
Am primit decizia de pensionare anticipat partial dar vreau sa fac cerere penru anularea ei. Exista un model tip? in lege scrie ca cererea de anulare trebuie trimisa in termen de 30 de zile de la comunicare. Ce sa inteleg prin comunicare? Data de emitere a deciziei de pensi sau data in care am primit scrisoarea recomandata prin care mi se anunta decizia? Eu locuiesc in strainatate si am primit scrisoarea la o luna dupaemiterea deciziei?

Va multumesc mult! Cu stima, Pop
Re: anularea deciziei de pensionare
Scris de: la pensie la data: 11/12/2012 4:49am
Prevederile art 106 alin (2) si (3) trebuie interpretate juridic si din pacate in echipa noastra nu avem un avocat pentru a va putea da o interpretare autorizata.
Din cunostintele generale pe care le avem stim ca data care se ia in considerare in cazul unei corespondente prin posta este data depunerii corespondentei la posta.
Nu exista un model tip de cerere de anulare a deciziei si va trebui sa faceti o cerere care sa cuprinda toate elementele de identificare, ceiace doriti sa obtineti si eventual motivarea cererii.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1