Subiect "calculare pensie" Deschis de cornelia la data: 12/05/2012 2:57am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
calculare pensie
Scris de: cornelia la data: 12/05/2012 2:57am
Gen:f
Data nasterii:11.06.1955
Stagiul de cotizare:37 ani
Alte date:
Intrebare:Am gresit stagiul de cotizare in mail-ul de mai sus.
Re: calculare pensie
Scris de: buzoianu valerica la data: 12/05/2012 6:29am
Gen:pensionare boala

Data nasterii:18 08 1968
Stagiul de cotizare:23
Alte date:
Intrebare:
Re: calculare pensie
Scris de: la pensie la data: 12/06/2012 8:24am
Pentru Buzoianu Valerica
Mesajul este neclar
Genul este cerut ca sa stim daca sunteti barbat sau femeie. Numele dv scris fara semne diacritice nu ne permite sa facem aceasta distinctie.
De obicei cei care dau mesaje cu titlul Calcul sau calculare pensie cer sa li se faca un calcul al datei cand pot iesi la pensie.
In cazul dv va putem spune ca aveti dreptul la pensie de invaliditate daca sunteti incadrata de catre comisia de expertiza a capacitatii de munca in unul din gradele de invaliditate.
Daca ati dorit sa va calculam valoarea pensiei va precizam ca aceasta depinde de salariile (castigurile) avute de dv pe perioada lucrata.
Pentru a va calcula valoarea pensiei trebuie sa deschideti un program de calcul pensie pe site-ul nostru si dupa ce introduceti salariile (castigurile) avute de dv pe perioada lucrata reveniti si va vom da indrumri suplimentare.
Re:PANA CAND, MA MAI DUC, LA SERVICIU?
Scris de: ELISABETA la data: 12/09/2012 12:46am
Gen:feminin
Data nasterii:27martie 1954
Alte date:SUNT ANGAJATA INCA LA O COMPANIE DE STAT.AM 37 ANI VECHIME IN CAMPUL MUNCII
Intrebare:CAND AM CONDITII DE PENSIONARE FARA SA FIU PENALIZATA LA VAL. PUNCT DE PENSIE . VA MULTUNESC
Re: calculare pensie
Scris de: la pensie la data: 12/10/2012 8:42am
Pentru Elisabeta
Conform legii pensiilor 263/2010 si a datei de nastere aveti dreptul la pensie pentru limita de varsta in 27 noiembrie 2013 la varsta standard de pensionare de 59 ani si 8 luni, stagiul complet de cotizare de 29 ani si 4 luni si stagiul minim de cotizare de 14 ani si 4 luni.
In prezent aveti dreptul la pensie anticipata partiala, diminuata.
Aveti dreptul la pensie anticipata, nediminuata, atunci cand realizati stagiul de cotizare de 37 ani si 4 luni ( va lipsesc 4 luni).
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1