Subiect "calcul pensie" Deschis de berneantu nicolae la data: 01/01/2013 8:49am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
calcul pensie
Scris de: berneantu nicolae la data: 01/01/2013 8:49am
Gen:m
Data nasterii:13.10.1958
Stagiul de cotizare:36ani10luni14zile
Alte date:gr.1-7ani1luna si 29zile:gr.2-1an1lunasi 29 zile;conditii speciale-24ani,5luni si 24zile
Intrebare:nr.puncte in conditii normale9,15173
..nr puncte realizate conditii speciale41.68266
...nr.puncte pentru pensie suplimentara 4.65416
total puncte 79.54794
punctaj mediu 2.27280
punctaj art 100 0.68741 pctaj mediu anual 2.27280
valoarea pct.pensie 732.80
doresc sa va rog,sa-mi spunezti,daca calcularea pct.de pensie e corecta...va multumesc...!!!
Re: calcul pensie
Scris de: la pensie la data: 01/02/2013 9:04am
Nu avem elementele necesare sa verificam corectitudinea calculului pensiei dv deoarece punctajul pensiei depinde de salariile (castigurile) dv pe perioada stagiului de cotizare si a perioadei in care ati lucrat in grupele de munca.
Singurul calcul pe care l-am putut verifica este calculul punctajului anual care este corect adica :
Total puncte realizate/stagiul complet de cotizare = punctajul mediu annual sau mai précis
79,54794/35 = 2,27280 puncte.
Dar si daca am avea toate elementele necesare noi nu facem asemenea calcule ci pentru aceasta verificare am instalat pe site un program gratuit de calculare pensii.
Cu acest program nu se pot calcula inca punctajele suplimentare pentru stagiile in grupele de munca. Daca va procurati salariile si sporurile (castigurile) pe perioada de cotizare si le introduceti in program puteti reveni si daca ne dati perioadele in grupele de munca va vom calcula noi punctajul suplimentar pentru stagiile in grupele de munca.
calcul pensie
Scris de: muga floarea la data: 07/01/2013 8:10am
la pensie :
Nu avem elementele necesare sa verificam corectitudinea calculului pensiei dv deoarece punctajul pensiei depinde de salariile (castigurile) dv pe perioada stagiului de cotizare si a perioadei in care ati lucrat in grupele de munca.
Singurul calcul pe care l-am putut verifica este calculul punctajului anual care este corect adica :
Total puncte realizate/stagiul complet de cotizare = punctajul mediu annual sau mai précis
79,54794/35 = 2,27280 puncte.
Dar si daca am avea toate elementele necesare noi nu facem asemenea calcule ci pentru aceasta verificare am instalat pe site un program gratuit de calculare pensii.
Cu acest program nu se pot calcula inca punctajele suplimentare pentru stagiile in grupele de munca. Daca va procurati salariile si sporurile (castigurile) pe perioada de cotizare si le introduceti in program puteti reveni si daca ne dati perioadele in grupele de munca va vom calcula noi punctajul suplimentar pentru stagiile in grupele de munca.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1