Subiect "intrebare pensie invaliditate" Deschis de oancea grigore la data: 01/02/2013 8:46am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
intrebare pensie invaliditate
Scris de: oancea grigore la data: 01/02/2013 8:46am
Gen:m
Data nasterii:230801969
Stagiul de cotizare:25 ani
Alte date:
Intrebare:in primul rand va urez un an 2013fericit cu toate implinirile ma scuzati dar eu mam referit strict la certificatul de handicap care in legi scrie ca trebuie sa fie permanent ma scuzati ca am scis nerevizuibil de acea am intrebat ce trebuie sa fac va multumesc
Re: intrebare pensie invaliditate
Scris de: la pensie la data: 01/03/2013 1:27am
Legislatia privind persoanele cu handicap am analizat-o numai in masura in care avea influenta la iesirea la pensie si din aceasta cauza nu cunoastem bine celelalte prevederi stabilite prin normele de aplicare ale legii 448/2006.
Deasemeni nu cunoastem nici influenta certificatului de handicap la incadrarea in gradul 2 de invaliditate deoarece normele interne ale comisiei de evaluare a capacitatii de munca nu sunt date publicitatii.
Va sfatuim sa va adresati direct medicului expert de la aceasta comisie de evaluare a capacitatii de munca de pe langa Casa de pensii.
Va multumim pentru urari si va dorim ca anul 2013 sa va aduca bucurii si liniste.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1