Subiect "Ajutor" Deschis de simona la data: 01/07/2013 1:37pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Ajutor
Scris de: simona la data: 01/07/2013 1:37pm
Am muncit jumate de zi la introducerea unei carti de munca si pe urma am pierdut toate datele!...

Nu m-a mai lasat sa ma loghez!...

cand in sfarsit am reusit nu mai am nimic!...

le pot recupera? daca da, cum?



Multuemsc
Re: Ajutor
Scris de: la pensie la data: 01/08/2013 8:17am
Am cautat si noi pe site si am gasit un program de calcul pentru un barbat completat pe 507 luni intre octombrie 1970 si octombrie 2012.
Presupunem ca nu ati mai putut intra in program din cauza erorilor de logare la revenire.
Trebuie sa retineti ca la revenirea in program dupa completarea datelor de recunoastere: email si parola apasati butonul “Logare” . Butonul “Inregistrare/cont nou” se apasa numai la deschiderea contului
Va vom trimite pe mail si alte informatii, eventual parola pe care este posibil sa o fi uitat.
Analizand datele introduse avem urmatoarele observatii :
1 In pagina de intrare ati completat gresit cu “Da” caseta 25 ani in conditii speciale. Aceasta caseta se va completa numai de cei care au iesit la pensie pana in 31 decembrie 2010.
2. Nu ati introdus sporul de vechime determinat asa cum explicam noi pe forum la adresa :
http://www.lapensie.com/forum/spor-de-vechime.php
Pentru dv am calculat noi aceste sporuri pe care trebuie sa le introduceti in program astfel :
Intre august1975 - iulie1980 3 %
Intre august1980 – august 1983 5 %
Intre septembrie 1983 – iulie 1985 9 %
Intre august 1985 – iulie 1990 912 %
Intre august 1990 –martie 1992 15 %
Acest spor se insumeaza in aceste perioade cu sporul pentru orele de noapte si alte sporule in afara de sporul de vechime
3. Dupa ce introduceti toate datele, daca are stagii in grupele de munca I sau conditii speciale, reveniti si daca ne dati perioada precisa a stagiilor in grupa de munca, adica din zi/luna/an pana in zi/luna/an, va vom calcula noi punctajul suplimentar pentru perioada in grupa de munca pe care apoi il veti introduce in programul de calcul pensie
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1