Subiect "pensie anticipat fara penalizare" Deschis de adriana la data: 01/08/2013 5:24am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
pensie anticipat fara penalizare
Scris de: adriana la data: 01/08/2013 5:24am
Gen:f
Data nasterii:31.01.1956
Stagiul de cotizare:37 ani si7 luni
Alte date:
Intrebare:buna ziua. vreau sa ma lamuresc si eu si nu stiu cum decat apeland la dvs.Sa imi spuneti daca am calculat bine in programul dvs de calcularea pensiei. Niste lamuriri pt dvs. In perioada nov. 1978-martie 1979 am intrerupt serviciul. Sporurile fixe sunt altele decat sporuri de vechime. Din luna august 2012 am ramas acasa. august si sept nu am nici o acoperire. In octombrie 2012 am incheiat un contract cu casa de pensii unde platesc lunar suma de 232 ron pt continuitatea vechimii in munca.Am trecut in programul dvs de calcularea pensii sal minim pt care platesc cotizatia pt vechime in munca in avans pana cand am crezut eu ca voi implini 38 ani si 4 luni. Este corect? Va multumesc din tot sufletul anticipat, iar daca e vreo problema poate ma lamuriti. eu am contract cu casa de pensii si in prezent si voi plati pana cand e necesar.
Re: pensie anticipat fara penalizare
Scris de: la pensie la data: 01/10/2013 12:17pm
Am verificat modificarile datelor introduse de dv in program si amvazut ca ati tinut cont de observatiile facute de noi.
In urma ultimilor informatii date de dv mai avem o singura observatie si anume pana in august 2012 aveti vecime de cca 37 ani si 6 luni, v-am explicat pentru un calcul mai précis trebuia san e dati intervalele lucrate cu ziua de inceput si ziua de sfarsit. In consecinta credem ca pentru a realiza stagiul de cotizare aveti nevoie de un contract de asigurare sociala de cca 10- 12 luni. Perioada corecta trebuie sa o cereti Casei de pensii sa o calculeze corect.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1