Subiect "Recalculare pensie pentru activitate dupa pensionare" Deschis de ecat N la data: 01/21/2013 2:19am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Recalculare pensie pentru activitate dupa pensionare
Scris de: ecat N la data: 01/21/2013 2:19am
Gen:f
Data nasterii:21.09.1952
Stagiul de cotizare:complet
Alte date:
Intrebare:Buna ziua. M-am pensionat in apr 2010- la limita de varsta (cu reduceri aferente grupei II de munca) dar am avut si am si in prezent contracte cu timp partial. Pot calcula cu ajutorul programului cu cat imi creste pensia in situatia in care solicit recalculare???
Re: Recalculare pensie pentru activitate dupa pensionare
Scris de: la pensie la data: 01/22/2013 3:11am
Programul nostru va permite calculul punctajului suplimentar pentru perioada lucrata dupa pensionare sau va poate calcula pensia majorata.
1. Pentru a calcula numai punctajul suplimentar deschideti un program si in pagina de intrare pe langa datele personale nume si data de nastere completati casetele cu data de incepere a activitatii si data pensionarii astfel ca aceasta sa cuprida perioada pe care vreti sa o calculati.
In interiorul paginilor anuale introduceti sumele pentru care ati platit CAS, selectand codul “L”
2 In cazul cand doriti sa va calculati pensia majorata pe langa datele de la punctual 1 in pagina de intrare introduceti in caseta “Punctaj asigurari sociale” punctajul total din decizia de pensionare pentru limita de varsta.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1