Subiect "program calcul" Deschis de anca marin la data: 01/27/2013 2:43am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
program calcul
Scris de: anca marin la data: 01/27/2013 2:43am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:pe aceleasi principii de calcul, aceleasi date exista neconcordanta intre o foaie excel de calcul tabelar si programul de calcul pensie de pe site pentru anii 1977,1997,1998,1999.
Re: program calcul
Scris de: la pensie la data: 01/28/2013 9:11am
Poate aceleasi date dar nu si aceleasi principii. Nu cunoastem cum a fost conceput acel program excel dar daca doriti sa faceti o analiza a programului nostru dati datele unui an si vom explica in clar cum se calculeaza punctajul acelui an conform legii pensiilor.
Trebuie sa aveti in vedere ca programul de pe site-ul nostru include in punctajele lunare si punctajele pentru contributia la pensie suplimentare acordate conform art 168 din legea pensiilor 263/2010
Re: program calcul
Scris de: anca marin la data: 02/02/2013 3:17am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Am introdus salariul mediu brut sau net, dupa caz, in foaia excel personala de calcul pensie = asa cum rezulta din programelul de afisare a acestora de pe site-ul dumneavoastra. Am gresit ca am procedat in acest fel? Pentru 34 ani am obtinut date identice, la a 5-a zecimala, cu programul de calcul pensie pe site!
PS:nu ma intereseaza cum "functioneaza" programul de pe site, ci unde ar putea fi eroarea pentru ceilalti ani? ...intuita de altfel.
Re: program calcul
Scris de: la pensie la data: 02/03/2013 8:32am
Nu putem sa gasim o astfel de eroare daca nu ne dati si datele necesare analizei.
Re: program calcul
Scris de: Anghelache Florina la data: 09/18/2019 4:10am
anca marin :
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Am introdus salariul mediu brut sau net, dupa caz, in foaia excel personala de calcul pensie = asa cum rezulta din programelul de afisare a acestora de pe site-ul dumneavoastra. Am gresit ca am procedat in acest fel? Pentru 34 ani am obtinut date identice, la a 5-a zecimala, cu programul de calcul pensie pe site!
PS:nu ma intereseaza cum "functioneaza" programul de pe site, ci unde ar putea fi eroarea pentru ceilalti ani? ...intuita de altfel.
Re: program calcul
Scris de: la pensie la data: 09/18/2019 4:42am
Pentru Anghelache Florina
Ati repetat mesajul anteriorpostat pe alt nume fara sa postati propriul mesaj.
Pentru a va posta propriul mesaj, daca nu reusiti sa postati un mesaj nou pe numele dv postati mesajul dv pe pagina unui alt mesaj apasand pe butonul "Raspundeti aici"
Am observat ca ati deschis un program in care ati introdus partial perioada studiilor universitare
Va precizam ca anul universitar incepe la 01 octombrie si se termina la 30 septembrie cu exceptia ultimului an daca angajarea se face inainte de 01 octombrie.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1