Subiect "Stergere date" Deschis de Ghinea Constantin la data: 02/01/2013 5:44am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Stergere date
Scris de: Ghinea Constantin la data: 02/01/2013 5:44am
Gen:M
Data nasterii:22.08.1948
Stagiul de cotizare:43 ani+9luni
Alte date:
Intrebare:Buna ziua. Cu data de 22.02.2013 indeplinesc varsta de pensionare pt.limita de varsta. Anterior, adica la data de 22.02.2008, (cu exact 5 ani inainte), m-am pensionat anticipat partial cu o penalizare de 21% (dupa vechea lege a pensiei - 19/2001). Ultimii 3 ani pina la pensionarea anticipata partial, am beneficiat de Ordonanta 24/2004, adica de plata a 36 luni cu salariul de baza avut in momentul aplicarii ordonantei. Am doua intrebari la care va rog sa-mi raspundeti: 1)- daca in calculul pensiei anticipata partial a fost introdusa si perioada ordonantei (adica 3 ani), sau nu si atunci probabil trebuie sa aduc Venitul de completare de la Somaj p-tru a fi luat in calculul final al pensiei(limita de varsta); si 2)- daca puteti sa-mi raspundeti referitor la stergerea datelor introduse in programul de calcul al cuantumului pensiei, date care-mi erau de mare trebuita. Va multumesc anticipat.
Re: Stergere date
Scris de: la pensie la data: 02/01/2013 6:28am
Sunt ceva probleme cu serverul pe care rula programul.
Va rugam sa asteptati
Se lucreaza la remediere.
Ne cerem iertare pentru defectiune.
Restul raspunsului il veti primi mai tarziu.
Re: Stergere date
Scris de: la pensie la data: 02/03/2013 8:00am
La prima intrebare v-am mai raspuns la un mesaj anterior si v-am indicat cum puteti verifica daca au fost luate in calculul pensiei salariile compensatorii. Noi presupunem ca au fost luate in calcul.
La a doua intrebare va putem informa ca defectiunea intervenita pe serverul pe care rula site-ul nostru a fost remediata si acum aveti acces la toate programele deschise de dv.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1