Subiect "Legea 263/2010 art 50" Deschis de Mihai Georgescu la data: 02/04/2013 3:47am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Legea 263/2010 art 50
Scris de: Mihai Georgescu la data: 02/04/2013 3:47am
Gen:M
Data nasterii:10.nov.1948
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare: Am plasat aceasta intrebare/solicitare pe site-ul Casei de pensii: "Buna ziua, Sunt Mihai Georgescu, CNP 1481110400159. Ma apropii de pensie si as dori sa beneficiez de art 50 alin 1 din Legea 263 din 2010. Prin 2006-2007 am primit de la dvs. un certificat privind stagiul de cotizare si punctajul anual; n-ar fi posibil si acum? Multumesc anticipat pentru reply, M.G."
Am primit instantaneu pe adresa mea de email invitatia sa scriu pe aceasta adresa --- ma conformez.
Multumesc,
M.G.
Re: Legea 263/2010 art 50
Scris de: la pensie la data: 02/05/2013 3:46am
Pentru noi este o enigma cum a aparut acest mesaj cu adresa noastra.
Site-ul nostru nu are nici o legatura cu cele ale Caselor de pensii poate numai acela ca toate incercam sa fim de ajutor celor interesati de acest domeniu al pensiilor.
Singura explicatie ar fi ca unul din vizitatorii site-ului nostru care a fost multumit de raspunsul dat de noi a vrut sa va ajute sfatuindu-va sa va adresati la noi. Asa se poate explica si promtitudinea raspunsului. Insa din cauza ca dv ati indicat un articol acesta nu a sesizat ca acel articol se refera la o obligatie a Casei de pensii.
Dar fiindca ati ajuns la noi vom incerca sa va ajutam cu un sfat.
Certificarea gratuita si fara cerere a stagiului de cotizare pentru toti asiguratii s-a facut numai in perioada 2001 – 2005. Acum se elibereaza certificarea “Situatiei stagiului de cotizare” numai la cerere pe care va sfatuim sa o depuneti personal la registratura Casei de pensii teritoriale de care apartine domiciliul dv.
Re: Legea 263/2010 art 50
Scris de: raluca la data: 02/08/2013 6:24am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:
Un fel de recomandare:
La casa de pensii a sectorului de domiciliu am fost directionat catre CNPP din stada Latina nr. 8, de unde am primit Adeverinte anuale cu punctajul lunar si anual, precum si stagiul de cotizare anual - in zile calendaristice- calculat la 2 zecimale, functie de zilele lucrate declarate de angajator in declaratia nominala de asigurare.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1