Subiect "grupa doi" Deschis de LAZAR IOAN la data: 02/06/2013 9:01pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
grupa doi
Scris de: LAZAR IOAN la data: 02/06/2013 9:01pm
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:AM PRIMIT DECIZIA DE PENSIONARE CU PUNCTAJ 1.34538,DOASR DE PENSIONARE DEPUS IN 10-12-2012,DECIZA EMISA DE CNPAS IN 22-01-2013.TOTI ANII LUCRATI IN GRUPA DOI DE MUNCA SI CONDITII SPECIALE.IN PUCTAJUL CALCULAT DE CNPAS(1.34538) INTRA SI SPORUL DE 25% PENTRU MUNCA IN CONDITII DEOSEBITE? 2-IN DECZIA DE PESNIONARE TREBUIE SA APARA SI PUNCTAJUL PTR TURE DE NOAPTE SI MEDIUL TOXIC?
DACA VA TRIMIT IN PDF CARTEA DE MUNCA SI CELALTE ACTE DOVEDITOARE PTR STABILIREA PENSII-IMI PUTETI CALCULA PENSIA? VA MULTUMESC!
Re: grupa doi
Scris de: la pensie la data: 02/08/2013 4:09am
1 Punctajul suplimentar pentru stagiile in grupele de munca sunt incluse in punctajul total daca in dosarul de pensie ati inclus adeverinte ce dovedesc aceste stagii. Acest punctaj suplimentar este evidentiat si separate in decizia de pensionare.
2 Sporurile pentru orele de noapte si pentru toxicitate sunt luate in calculul punctajului pensiei daca ati depus adeverinte cu aceste sporuri. Punctajul aferent acestor sporuri nu este evidentiat separat in decizie.
Noi nu calculam pensii, daca aveti datele necesare puteti sa folositi gratuit programul de calcul de pe site si daca intampinati dificultati va ajutam.
Re: grupa doi
Scris de: LAZAR IOAN la data: 02/09/2013 9:31pm
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:
Va multumesc pentru promptitudine si acuratetea raspunsului!
AM sa revin cu alte intrebari..un salut cald!
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1