Subiect "Desfasurator calcul pensie cu toate informatiile care intra in calcul" Deschis de Tudor Gheorghe la data: 03/05/2013 8:12am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Desfasurator calcul pensie cu toate informatiile care intra in calcul
Scris de: Tudor Gheorghe la data: 03/05/2013 8:12am
Gen:B
Data nasterii:17.11.1949
Stagiul de cotizare:41ani. S=16 luni. F=4 ani
Alte date:
Intrebare:Doresc un desfasurator al tuturor informatiilor care au intrat in calcul. Nu sunt prevazute in tabel.
Cum se calculeaza punctajul pentru perioada de stagiu militar si pentru anii de facultate.
Re: Desfasurator calcul pensie cu toate informatiile care intra in calcul
Scris de: la pensie la data: 03/06/2013 7:30am
Datele introduse in programul de calcul pot fi vazute pe site facand “click” pe butonul “Datele introduse” postat pe toate paginile anuale de date.
Pe perioada stagiului militar si a studiilor universitare inainte de aprilie 2001, asa cum este cazul dv, se iau in calcul salariile minime pe economie din aceaa perioada.
Am verificat datele introduse de dv in programul de calcul si avem urmatoarele mici observatii .
1. Facultatea incepe cu 01 octombrie 1969
2 Sporul de vechime in perioada februarie – decembrie 1988 este de 12 %
Re: Desfasurator calcul pensie cu toate informatiile care intra in calcul
Scris de: Tudor Gheorghe la data: 03/12/2013 8:47am
Gen:B
Data nasterii:17.11.2013
Stagiul de cotizare: 41 ani, s=16luni, f=4 ani
Alte date:
Intrebare:
Referitor la butonul "Date introduse" rezulta un tabel de unde lipsesc coloane precum: salariul mediu brut lunar pe economie, coeficientul lunar rezultat. Daca tot exista aceste informatii ar fi bine sa fie trecute si in tabel pentru orientare.
Pentru stagiul militar si facultate coloanele nu sunt completate.
Re: Desfasurator calcul pensie cu toate informatiile care intra in calcul
Scris de: la pensie la data: 03/13/2013 9:14am
Ne pare rau dar acest tabel a fost conceput pentru controlul datelor introduse.
Vom avea in vedere sugestiile dv la urmatoarea modificare a programului de calcul.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1