Subiect "pensie pentru lenesi" Deschis de soacra la data: 03/12/2013 12:31pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
pensie pentru lenesi
Scris de: soacra la data: 03/12/2013 12:31pm
nu de mult am aflat ca o persoana a obtinut pensie de invaliditate de 900 lei si sotul de insotitor de 450 lei. cum se poate asa ceva, cind aceasta persoana nu a lucrat in cimpul munci nici o zi, nu a cotizat la stat cu nimica. a obtinut o pensie pe caz de boala, adica nu vede.........., pai este posibil cind ea face lucru de mina, mai ales seara, iese la cumparaturi si plimbare singura fara insotitor, ba mai mult cind a mers la spital pentru analize a plecat de acasa singura si s-a deplasat intr-un oras la cite-va ore de mers cu trenul, numai la iesirea din spital a mers insotitorul sa o duca acasa. asa ca doamna nu este nici pe departe cu probleme de vedere, este un fals si din partea ei si din partea celor care sunt buni cind primesc un plic..........pai o persoana care a muncit 30-35 ani si a iesit la pensie cu o pensie de mizerie de 700 lei este normal? eu vin cu o intrebare unde pot depune o plingere si sa se ia masurile legale. tot se aude ca nu sunt bani la buget dar bani pentru pensii la lenesi sunt. ar trebui toate persoanele care mai cunosc asemenea cazuri sa ne unim si sa cautam dreptate. sa nu mai lasam pe aceste persoane sa ne fure din drepturile noastre, adica noi nu avem dreptul la salarii marite, sporuri cuvenite, concedii, prime dar cei care au lenevit o viata acuma sa aiba un drept necuvenit.
Re: pensie pentru lenesi
Scris de: la pensie la data: 03/13/2013 8:15am
Consideram laudabila intentia dv.
Din cate ne dam noi seama aceasta situatie nu putea sa fie posibila decat prin coruptie si aceasta poate fi cercetata numai de procuratura. Deci adresati-va celei mai apropiate procuraturi dar nu prin intermediul unei scrisoari anonime ci dand toate informatiile nercesare.
Re: pensie pentru lenesi
Scris de: floarea la data: 03/18/2013 9:26am
am certitudinea ca procuratura nu va dezvalui identitatea mea, nu vreau sa am probleme.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1