Subiect "adeverinta spor vechime" Deschis de Mitrofan Mihaela la data: 03/20/2013 2:13pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
adeverinta spor vechime
Scris de: Mitrofan Mihaela la data: 03/20/2013 2:13pm
In septembrie 2012,am depus dosarul pentru pensie anticipata partiala,la dosar am depus si o adeverinta cu veniturile realizate si sporul de vechime de la o societate la care am lucrat.In cartea de munca nu a fost inregistrat sporul de vechime si nici dupa septembrie 1992 nu a fost trecut in salariu,dar au eliberat adeverinta .Astazi am primit decizia si am constatat ca nu au luat in calcul sporul de vechime din adeverinta dupa perioada septembrie 1992.Va rog sa-mi spuneti pot sa depun contestatie pentru acest lucru.Va multumesc.
Re: adeverinta spor vechime
Scris de: Mitrofan Mihaela la data: 03/27/2013 2:26pm
Imi cer scuze,dar nu ati raspuns la intrebarea mea,cred ca sa facut o gresala. Multumesc,dar daca se poate astept raspuns.
Re: adeverinta spor vechime
Scris de: la pensie la data: 03/28/2013 2:10pm
Ne cerem scuze la postarea raspunsului pe site a intervenit o eroare.
Raspunsul nostru este :
Daca verificarea facuta de dv este corecta si rezulta ca nu au fost luate in calcul sporurile de vechime din adeverinta depuneti Contestatie catre Comisia Centrala de Contestatii
In adeverinta trebuia sa fie mentionata data cand au fost introduse sporurile in salariul din carnetul de munca.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1