Subiect "drepturi adaugate din pensia de handicap in paralel cu pensia de boala." Deschis de vasile corneliu gheorghe la data: 05/28/2013 4:41am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
drepturi adaugate din pensia de handicap in paralel cu pensia de boala.
Scris de: vasile corneliu gheorghe la data: 05/28/2013 4:41am
Gen:masculin
Data nasterii:18.06.1954
Stagiul de cotizare:36 ani,11 zile,plus26 ani,gr.2,stagiu asimilat 1an,3 luni,15 zile,la data iesirii la pensie boala gr.2,in anul 2002 si pina azi pensie invaliditate,revizuibila la an.in anul 2005 si 2008 am avut pensie de handicap in grad accentuat.din 2006,2007,2009 si pina azi,pens. hand. in grad mediu.va rog respectuos sa ma ajutati sa estimez cuantumul pensiei limita de virsta,deoarece eu nu detin punctajele acumulate necesare ptr. programul dvs. de calcul.va multumesc anticipat.v-am transmis toate datele pe care le detin.
Re: drepturi adaugate din pensia de handicap in paralel cu pensia de boala.
Scris de: la pensie la data: 05/29/2013 1:49am
Pentru starea de handicap nu ati primit pensie ci indemnizatie si aceasta nu influenteaza pensia.
Din pacate nici noi nu va putem calcula pensia numai cu datele prezentate.
Ar mai exista o posibilitate daca nu ati aruncat cupoanele de pensie de la data iesirii la pensie de invaliditate in octombrie 2002 si pana acum, si decizia de pensionare de atunci. In acest caz cu datele de pe aceste documente si indrumarea noastra puteti sa calculati pensia cu programul de calcul gratuit de pe site.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1