Subiect "Cum e corect ?" Deschis de Ghinea Constantin la data: 06/07/2013 5:58pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Cum e corect ?
Scris de: Ghinea Constantin la data: 06/07/2013 5:58pm
Gen:M
Data nasterii:22.08.1948
Stagiul de cotizare:42 ani
Alte date:
Intrebare:Buna ziua. Am primit decizia de pensionare la care era atasat si buletinul de calcul al pensiei. Am incercat cu toata atentia sa introduc datele dupa care au calculat pensia in programul existent pe site. Ies exact pe aceleasi valori daca nu introduc si stagiul militar. In buletinul de calcul este mentionat stagiul asimilat, dar in dreptul lui nu este specificata nici o valoare (care sa fie adaugara la cuantumul pensiei). Nu stiu cum este corect: in programul de calcul din acest site, la prima pagina exista Punctaj stagiu militar (sau 0) si deasemenea posibilitatea de a introduce litera S pentru fiecare luna de armata. Ce ma sfatuiti sa fac ???
Re: Cum e corect ?
Scris de: la pensie la data: 06/08/2013 6:45am
Daca la dosarul de pensie pentru limita de varsta ati depus si actele care sa dovedeasca stagiul militar sau daca acesta este consemnat in carnetul de munca, in pagina de intrare lasati “0” iar in program selectati codul “S” pw aceasta perioada fara a mai introduce salariu.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1