Subiect "pensie invaliditate" Deschis de Cristina Tudor la data: 09/11/2013 4:29am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
pensie invaliditate
Scris de: Cristina Tudor la data: 09/11/2013 4:29am
Gen:
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:

Buna seara . As avea o intrebare. In anul 2010 am iesit in pensie de invaliditate cu 580 de lei fiind incadrat in gradul 2 . Cu toate ca eram bolnav in 2012 mi-a fost taiat gradul din 2 in 3 si mi-a venit suma de 380 lei . In august 2013 , am reprimit din nou gradul 2 , dar astazi am primit decizia in care apare suma de 380 lei (cu toate ca am trecut de la un gradul 3 la gradul 2) . De ce nu sa revenit la suma initiala (580 lei pentru gradul 2) si am reprimit aceasi suma de 380 lei corespunzatoare gradului 3 avut ? Cum se recalculeaza trecerea de la un grad la altul ? Ce trebuie sa facem in cazul in care mi-au calculat gresit trecerea de la un grad la altul ? Va multumesc foarte mult
Re: pensie invaliditate
Scris de: la pensie la data: 09/12/2013 12:42pm
La prima vedere si noua ni se pare a fi fost facuta o gresala dar din pacate nu avem datele necesare pentru a face o analiza corecta.
Pentru a putea face aceasta analiza va rugam sa ne transmiteti pe langa data nasterii urmatoarele date din toate cele trei decizii de pensionare :
- Stagiul de cotizare realizat fara stagiile de cotizare asimilate
- Stagiul potential acordat
- Punctajul mediu anual
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1