Subiect "Mai este posibila iesirea la pensie?" Deschis de Midan Aurel la data: 11/15/2013 4:33pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Mai este posibila iesirea la pensie?
Scris de: Midan Aurel la data: 11/15/2013 4:33pm
Gen:Masculin
Data nasterii:22 Noiembrie 1958
Stagiul de cotizare:Aproape 32 ani in Otelaria U.C.M.Resita
Alte date:Data angajarii 10 August 1982
- Dupa anul 2001 s-a "furat legalizat" grupa 1 de munca, desi ca, nu au fost luate masuri de diminuare a noxelor si a conditiilor de munca grea. Mai mult decat atat, in cadrul aceleiasi hale de lucru, s-au comasat si utilajele de topire de la alte sectii, respectiv cuptoare de topire de la Turnatoria de precizie, cuptoare de la turnatoria de fonta si cuptoare de la turnatoria de neferoase. Praful si noxele in hala au devenit de nesuportat. In final am colectat o silicoza de gradul III-i. Majoritatea colegilor de munca, au iesit din ecuatie "Vorba tovarasului Boc, subliniez "Tovaras". In final s-a devalizat fabrica, pentru a nu ramane urme. Dealtfel, asa fac toti ticalosii.

Intrebare: Mai exista posibilitatea de a iesi la pensie, pana mai traim, sau vor sa "subtilizeze" si cotozatia mea timp de 32 de ani.

Multumesc anticipat, oricum, nu am nici-o speranta si cunosc proverbul despre adevar, dreptate si fundul... care nu a fost gasit niciodata.
Re: Mai este posibila iesirea la pensie?
Scris de: la pensie la data: 11/18/2013 4:17am
Desi suntem de acord cu afimatiile dv politice acestea nu ne ajuta la intocmirea raspunsului ci dimpotriva ne impiedica daca dv dati atentie mai mare afimatiilor politice si mai putin datelor dv
Din acest punct de vedere este inutil sa ne cereti sa va spunem cand puteti sa iesiti la pensie daca nu ne precizati daca ati fost incadrat in gr I de munca inainte de aprilie 2001 iar dupa aceasta data ati fost incadrat in grupa conditii deosebite
Daca aveti stagiu in grupa de munca inainte de aprilie 2001 urmariti daca prevederile legii pensiilor privind grupa I de munca vor fi modificate in anul urmator.
Re: Mai este posibila iesirea la pensie?
Scris de: Nedreptate la data: 11/27/2013 6:13pm
Generatia 1958 angajat 1982 in otelarie la elaborare pana in prezent 2013 cu grupa I furata din 2001

Cine poate spune cati ani de grupa I avem, si unde este dreptatea, daca din 2001 ni s-a furat ?
De cati ani trebuia sa fi iesit la pensie si cine ne-a furat acei bani ?
De ce acei hoti nu fac puscarie?
Nici-un conducator din tara asta nu are ochi sa vada. (Macar unul bun)?.
Cum mai poate face cineva un calcul corect pentru iesire la pensie, cand se vede clar ca legea hotiei este virtute in aceasta tara. ?
Pana acum ne-ati furat banii de pensie pe timp de 5 ani.
De aceiasi dreptate sa aveti parte "Tovarasi".
Re: Mai este posibila iesirea la pensie?
Scris de: la pensie la data: 12/02/2013 10:00am
Pentru anonimul care se intituleaza Nedreptate
Acest site nu are nicio legatura cu cei la care va referiti si nu ne simtim vizati la apelativul “Tovarasi”
Nu avem cum sa va ajutam atata timp cat mesajul dv are numai un caracter politic.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1