Subiect "cand pot iesii la pensie anticipata daca am o vechime de aproximativ 40 ani din care 2 sau 3 ani se vor scade concediile medicale pt copii si de boala avute in aceast a perioada" Deschis de ene constanta la data: 12/05/2013 6:02am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
cand pot iesii la pensie anticipata daca am o vechime de aproximativ 40 ani din care 2 sau 3 ani se vor scade concediile medicale pt copii si de boala avute in aceast a perioada
Scris de: ene constanta la data: 12/05/2013 6:02am
Gen:F
Data nasterii:05.06.1957
Stagiul de cotizare:40 ANI
Alte date:
Intrebare:cand pot iesii la pensie anticipata daca am o vechime de aproximativ 40 ani din care 2 sau 3 ani se vor scade concediile medicale pt copii si de bo
Re: cand pot iesii la pensie anticipata daca am o vechime de aproximativ 40 ani din care 2 sau 3 ani se vor scade concediile medicale pt copii si de boala avute in aceast a perioada
Scris de: la pensie la data: 12/06/2013 8:44am
Conform legii pensiilor 263/2010 si a datei de nastere aveti dreptul la pensie pentru limita de varsta in 05 martie 2018 la varsta standard de pensionare de 60 ani si 9 ani, stagiul complet de cotizare de 30 ani si 9 luni si stagiul minim de cotizare de 15 ani.
In prezent aveti dreptul la pensie anticipata partiala, diminuata, daca aveti stagiul de cotizare de 38 ani si 9 luni
Re: cand pot iesii la pensie anticipata daca am o vechime de aproximativ 40 ani din care 2 sau 3 ani se vor scade concediile medicale pt copii si de boala avute in aceast a perioada
Scris de: ana la data: 12/06/2013 9:00am
la pensie :
Conform legii pensiilor 263/2010 si a datei de nastere aveti dreptul la pensie pentru limita de varsta in 05 martie 2018 la varsta standard de pensionare de 60 ani si 9 ani, stagiul complet de cotizare de 30 ani si 9 luni si stagiul minim de cotizare de 15 ani.
In prezent aveti dreptul la pensie anticipata partiala, diminuata, daca aveti stagiul de cotizare de 38 ani si 9 luni


nu cumva e o greseala- ,, diminuata,, sau ,, nediminuata,,
Re: cand pot iesii la pensie anticipata daca am o vechime de aproximativ 40 ani din care 2 sau 3 ani se vor scade concediile medicale pt copii si de boala avute in aceast a perioada
Scris de: la pensie la data: 12/07/2013 7:51am
Pentru Ana
Nu este gresala pentruca pentru pensie anticipata, nediminuata, doamna Constanta trebuie sa aiba stagiul de cotizare de minim 38 ani si 9 luni. Doamna spune ca are 40 ani din care se vor scadea 2 sau 3 ani. Deci indeplineste stagiul de cotizare pentru aceasta pensie?
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1