Subiect "decizia din 2012 ramane valabila" Deschis de serban maria la data: 12/09/2013 1:55pm
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
decizia din 2012 ramane valabila
Scris de: serban maria la data: 12/09/2013 1:55pm
Gen:f
Data nasterii:28/09/1956
Stagiul de cotizare:37 aniAlte date:
Intrebare:am lucrat 37 de ani fara grupa si as dori sa ies la pensie anticipapata.mentionez ca mi-am depus actele de pensionare in luna iulia 2012 si cind am vazut ce suma era pe decizie mi s-a facut rau.Nu mi-am anulat decizia si am continuat sa merg la servici.Acum ma simt epuizata fizic si psihic si as dori sa ma pensionez.Am inteles ca voi iesi in baza deciziei vechi fara recalcularea pensiei. as dori sa intreb daca alte persoane au beneficiat de grupa la BALANTA SIBIU in meseria de rectificator in perioada 1976-1979
va multumesc
Re: decizia din 2012 ramane valabila
Scris de: la pensie la data: 12/10/2013 6:19am
Daca nu ati cerut anularea deciziei de pensie anticipata partiala in timpul legal pe perioada in care ati lucrat dupa depunerea dosarului de pensie, pensia anticipata partiala se considera suspendata si puteti beneficia de ea la cerere fara recalculare
Nu cunoastem daca angajatii intreprinderii Balanta Sibiu au beneficiat de grupa de munca si nici nu avem posibilitatea sa verificam. Pentru aceasta trebuie sa va adresati angajatorului sau celor care au preluat arhiva de personal a acestei societati.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1