Subiect "Casa de Pensii" Deschis de Margineanu Eugenia la data: 03/10/2014 9:28am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Casa de Pensii
Scris de: Margineanu Eugenia la data: 03/10/2014 9:28am
Gen:femenin
Data nasterii:1 iunie 1942
Stagiul de cotizare:27 ani 5 luni ...zile
Alte date:gr.2=radiologie
Intrebare:Casa de pensii e un fel de Vatican?stat in stat?cu ajutorul dumneavoastra mi-am calculat penisia;ce primesc este mai putin decat calculul aproximativ al dv si cu ce primesc colegii mei de munca.Am trimis o cerere,actele primite de la ei ,de-a lungul aniilor si xerocopii cu calculul aproximativ,in nov. 2013;neprimind raspuns(nici pana azi)m-am inscris in audienta la sefa sect.3-azi a avut loc (bineinteles dupa 3 saptamani de asteptare )-raspuns:dvoastra nu sunteti omologati,calculul lor este perfect,atat mi se cuvine -mai mult de atat incepuse sa ridice tonul (am lasat-o sa-si dea in petic).Dealtfel,toti oamenii in varsta care ieseau de la audienta au avut acelasi raspuns:"calculul lor e batut in cuie";o doamna avea sentinta judecatoreasca definitiva si executorie -idem a fost tratata.Am renuntat sa ma lupt cu astfel de gunoaie,nu vreau sa le fac pe plac murind de suparare.Zvon public auzit acolo;asa sunt dispozitiile ca la batrani sa nu le mai recalculeze nimic,nici vorba sa le dea drepturile,sa ne mai rarim,ca oricum la vot ne iau de la cimitir.Nerusinare,tristete si dispret;iaca-ta de ce s-a facut Cimitirul Eroilor!
Re: Casa de Pensii
Scris de: la pensie la data: 03/11/2014 10:37am
Ne pare rau cand auzim astfel de vesti si regretam ca nu am putut sa va fim de folos mai mult.
In rest nu mai comentam.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1