Subiect "pensii" Deschis de facaeru maricel la data: 06/28/2024 2:01am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
pensii
Scris de: facaeru maricel la data: 06/28/2024 2:01am
Gen:m
Data nasterii:01 08 1960
Stagiul de cotizare:44 ani si 8 luni
Alte date:19 ani si 8 luni gr 2
Intrebare:am depus dosarul de pens al sotiei in mai 2018 si al meu in noiembrie 2019.carnetele de munca in original au fost retinute lacjp vrancea .este in regula? intreb ,deoarece ieri la ovizita un prieten pensionar la aceeasi casa mi-a aratat carnetul de munca in original spunindu-mi ca acolo a lasat doar copia dupa acesta .
Re: pensii
Scris de: la pensie la data: 06/28/2024 2:38am
Procedura corecta este ca la depunerea dosarului de pensie sa se anexeze carnetul de munca in copie si in original.
Dupa verificare de catre Casa de pensii a continutului celor doua carnetul de munca in original se recupereaza.
Re: pensii
Scris de: GicaH la data: 06/28/2024 4:04am
facaeru maricel :
Gen:m
Data nasterii:01 08 1960
Stagiul de cotizare:44 ani si 8 luni
Alte date:19 ani si 8 luni gr 2
Intrebare:am depus dosarul de pens al sotiei in mai 2018 si al meu in noiembrie 2019.carnetele de munca in original au fost retinute lacjp vrancea .este in regula? intreb ,deoarece ieri la ovizita un prieten pensionar la aceeasi casa mi-a aratat carnetul de munca in original spunindu-mi ca acolo a lasat doar copia dupa acesta .


Odată cu primirea deciziei trebuia să vă returneze și originalul carnetului de muncă. Dacă nu au făcut așa va puteți adresa CJP pentru a-l obține.
La depunerea dosarului se anexează, conform cererii, originalul carnetului de muncă și copia xerox a acestuia, așa că prietenul dumneavoastră vă derutează.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1