Subiect "transmitere decizii noile pensii" Deschis de dodea alexandru la data: 07/18/2024 9:48am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
transmitere decizii noile pensii
Scris de: dodea alexandru la data: 07/18/2024 9:48am
Gen:m
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Dupa părerea mea noile decizii de recalculare s-ar fi putut trimite pe mail celor care au cont in CNPP pentru primirea in format electronic a taloanelor de pensii.
Re: transmitere decizii noile pensii
Scris de: Ivan Alexandru la data: 07/18/2024 10:23am
Gen:M
Data nasterii:1957
Stagiul de cotizare:41
Alte date: pensionar 2015
Intrebare:
Cred că este corect să detinem un act original fizic,în cazul că este nevoie pentru depunerea unei contestatii la instanțele de judecată,vor trebui facute copii și validate cu originalul,inclusiv la avocat.La cei care avem cont la CNPP,cred ar fi o idee bună ,numarul celor care dețin cont este sub 100 000 de persoane(70 000).
Re: transmitere decizii noile pensii
Scris de: GicaH la data: 07/18/2024 10:33am
dodea alexandru :
Gen:m
Data nasterii:
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Dupa părerea mea noile decizii de recalculare s-ar fi putut trimite pe mail celor care au cont in CNPP pentru primirea in format electronic a taloanelor de pensii.


Da este corect, eu am cont la CNPP din 2015 și cupon electronic de 2 ani de când s-a înființat.
Dar ei zic că protejează pădurea, eu am făcut cerere pentru primirea pe email(ele tronic/online)a actelor care au stat la baza calculului pensiei și cum credeți că mi le-au trimis?...prin poștă.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1