Subiect "Recalculare" Deschis de Aczel Eniko la data: 10/10/2024 2:52am
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1
Recalculare
Scris de: Aczel Eniko la data: 10/10/2024 2:52am
Gen:
Data nasterii:1964
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Am depus cererea cf art 56 pt recerea de la pensia anticipata partiala la cea de limita de varsta si totodata am solicitat si luare in calcul a sporurilor cf adeverintei.La casa de pensie mi au comunicat ca este in ordine dar inca nu au primit programul pt recalulare.Este oare posibil..? de cand auzim de aceasta lege si nu au inca program in aceasta ,situatie,? A mai patit cineva asa? Mentionez ca am depus cererea in 2 septembrie.
Re: Recalculare
Scris de: GicaH la data: 10/10/2024 9:59am
Aczel Eniko :
Gen:
Data nasterii:1964
Stagiul de cotizare:
Alte date:
Intrebare:Am depus cererea cf art 56 pt recerea de la pensia anticipata partiala la cea de limita de varsta si totodata am solicitat si luare in calcul a sporurilor cf adeverintei.La casa de pensie mi au comunicat ca este in ordine dar inca nu au primit programul pt recalulare.Este oare posibil..? de cand auzim de aceasta lege si nu au inca program in aceasta ,situatie,? A mai patit cineva asa? Mentionez ca am depus cererea in 2 septembrie.


Este vorba de recalcularea mica pe baza adeverințelor depuse.
Asta se face in termen de 6 luni și de obicei, chiar dacă au program, o fac la sfârșitul termenului, dacă nu chiar după.
Pagina curenta: 1 din 1 Mergi la pagina: 1